Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Punkt LogowaniaNie jesteś zalogowany | zaloguj się

Piast

Informacje podstawowe

Nazwa: Piast
Skrót: Piast
Telefony: (12) 622-33-00 - administracja
(12) 622-31-00 - centrala
Adres: 30-067 Kraków, ul. Piastowska 47

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji studentów przeznaczone są pokoje dwuosobowe typu studio (2 pokoje ze wspólną łazienką, przedpokojem i balkonem) oraz nieliczne pokoje jednoosobowe.

Na każdym piętrze znajdują się:

• dwie kuchnie wyposażone w dwie czteropalnikowe kuchenki elektryczne oraz piekarnik, blat roboczy i zlewozmywak

• pralnie wyposażone w pralkę automatyczną (suszarki do bielizny można wypożyczyć u opiekunów pralni) oraz dodatkowo w suszarki automatyczne

• palarnie (budynek objęty jest monitoringiem pożarowym, palenie dozwolone jest tylko miejscach wyznaczonych)

• zsyp na śmieci.

Na terenie akademika znajdują się dwie sale konferencyjne. Do dyspozycji mieszkańców jest również sala komputerowa z lektorium. W budynku jest placówka poczty, bankomat, punkt nadawczy przesyłek DPD wraz z punktem ksero/wydruk, kiosk – trafika, fryzjer, komis i pralnia. Przed budynkiem znajdują się stojaki rowerowe i parking dla zmotoryzowanych mieszkańców.

Internet w akademiku jest bezpłatny. Z wi-fi można korzystać w holu na parterze, kawiarni i salach konferencyjnych natomiast w pokojach studenckich jest szybkie łącze przewodowe.

Na parterze mieści się kawiarnia studencka „Cafe Piast” (czynna codziennie) oraz stołówka „Bistro Piast” (czynna codziennie).

W godzinach wieczornych i nocnych obiekt jest monitorowany przez profesjonalną firmę ochroniarską, zaś całodobowo monitorowane są miejsca przed budynkiem i hol główny.

Dom Studencki PIAST położony jest w sąsiedztwie Miasteczka Studenckiego AGH tuż przy przystanku autobusowym; 7 minut od przystanku tramwajowego lub 30 minut piechotą do Rynku Głównego. Recepcja na parterze w holu czynna jest 7/24. Administracja czynna jest codziennie w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00.