Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Punkt LogowaniaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
programy studiów - pomoc

Biofizyka, stacjonarne jednolite magisterskie

Informacje o programie studiów

  Kod: WB-n305-0-MD-10
  Nazwa: Biofizyka, stacjonarne jednolite magisterskie
  Tryb studiów: stacjonarne
  Rodzaj studiów: jednolite magisterskie
  Czas trwania: 5 lat
Kierunki: biofizyka
Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (od 12/13) [ inne programy w tej jednostce ]
Obsługa: Dorota Żołnierczyk, Janina Mrugalska
Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

Główny tok nauczania

Pierwszy rok, biofizyka
Drugi rok, biofizyka
Trzeci rok, biofizyka
Czwarty rok, biofizyka
Piąty rok, biofizyka

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Nowa Matura - wynik egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów: matematyki lub/i fizyki oraz jednego przedmiotu do wyboru: biologia, chemia.

Możliwe do uzyskania certyfikaty: Magisterium na biofizyce
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent studiów jednolitych magisterskich posiada gruntowną wiedzę i umiejętności z zakresu biofizyki, bioinformatyki oraz modelowania molekularnego. Posiada interdyscyplinarne spojrzenie na nauki biologiczne w odniesieniu do innych nauk ścisłych. Biegle posługuje się komputerem w celach naukowych. Rozumie i stosuje w praktyce fizyczne podstawy metod analitycznych, zwłaszcza różnych spektroskopii. Zna język angielski na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Absolwent jest przygotowany do prowadzenia badań naukowych pod kierunkiem opiekuna naukowego. Może też pracować w wyspecjalizowanych placówkach badawczych, wdrożeniowych oraz w laboratoriach przemysłowych związanych z branżą biologiczną i biomedyczną, a także w placówkach rozwijających oprogramowanie komputerowe do celów naukowych. Może również pracować w laboratoriach diagnostycznych, kontrolnych związanych z fizyką medyczną, biotechnologią, farmakologią i pokrewnych. Posiada umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności zawodowych, dobrze radzi sobie w grupie współpracowników reprezentujących różne specjalności. Jest uprawniony do podjęcia studiów III stopnia w kraju i za granicą.

Dalsze studia:

kształcenie w szkole doktorskiej, studia podyplomowe

Treści nauczania:

Uchwała nr 558/2002 Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej z dnia 14 listopada 2002 r. w sprawie wniosku o utworzenie kierunku "biofizyka".