Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - Punkt LogowaniaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 4 godziny temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 137 dni temu
mLegitymacja UJ

mLegitymacja

Uniwersytet Jagielloński wprowadził możliwość zamawiania przez studentów mLegitymacji. Jest to elektroniczna wersja legitymacji, mająca taka samą moc prawną co jej plastikowy odpowiednik (ELS). Pokazując ją na ekranie smartfona będzie można potwierdzić swój status studenta, czy skorzystać z wszelkich przysługujących ulg i zwolnień. Dodatkowo również przy użyciu aplikacji mWeryfikator uprawnione do tego osoby będą mogły potwierdzić dane jej okaziciela m.in. jego: imię, nazwisko, zobaczyć zdjęcie, a także sprawdzić ważność mLegitymacji.

O mLegitymację mogą ubiegać się osoby, które: posiadają status aktywnego studenta, mają ważną legitymację studencką (ELS), posiadają numer PESEL, a dodatkowo ich dane osobowe nie były zmieniane w systemie USOS od czasu wydania ELS. Niezbędne jest także zainstalowanie na telefonie aplikacji mObywatel

Zamówienie, przedłużenie ważności oraz unieważnienie mLegitymacji studenckiej możliwe jest za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS (mUSOS) lub na stronie USOSweb. Służy do tego specjalny moduł o nazwie mLegitymacja. Wszelkie czynności w nim podejmowane zależą od decyzji studenta i nie wymagają kontaktu z dziekanatem czy sekretariatem.

mLegitymacja może zostać unieważniona w mUSOS przez użytkownika w dowolnym momencie. Będzie to skutkowało unieważnieniem mLegitymacji także w mObywatelu, a co za tym idzie koniecznością pobrania nowej mLegitymacji. mLegitymacja straci ważność również przy braku przedłużenia tradycyjnej legitymacji (ELS), jej unieważnienia w systemie dziekanatowym, a także w momencie utraty statusu studenta.

 

Instrukcja Aktywacji:

Aby aktywować mLegitymację na telefonie należy przede wszystkim :

UWAGA: mLegitymację poprzez mUSOS mogą aktualnie zamawiać jedynie użytkownicy telefonów z systemem Android. Dla użytkowników systemu iOS, zamówienie mLegitymacji możliwe jest poprzez USOSweb - instrukcja znajduje się poniżej.

 

W przypadku problemów z zamówieniem, przedłużeniem lub anulowaniem mLegitymacji prosimy o kontakt pod adresem: mlegitymacja@uj.edu.pl


Instrukcja Aktywacji mLegitymacji (dla użytkowników telefonów z systemem Android):

1. Po zainstalowaniu na telefonie mObywatela, otwieramy mUSOS i wybramy z menu zakładkę mLegitymacja.

2. Po otwarciu zakładki mLegitymacje wybieramy przycisk Moja mLegitymacja.

3. W kolejnym kroku można przejść już do zamawiania mLegitymacji - klikamy Zamów mLegitymację.

4. Następnie zostaniemy poinformowani o złożonym już zamówieniu na mLegitymację i należy odczekać kilka minut, aby mUSOS mógł je przetworzyć.

5. Po otrzymaniu wiadomości w mUSOS o gotowej mLegitymacji i ponownym otwarciu mUSOS, można przejść do instalacji mLegitymacji w mObywatelu.

dsadddddddddddddddddssadsadsada

Po zalogowaniu się do mObywatela, na środku ekranu klikamy przycisk „+”, po czym wybieramy mLegitymacja Studencka. Po zapoznaniu się krótkim opisem sposobu aktywacji mLegitymacji, klikamy przycisk Dalej. W kolejnym kroku przyciskiem Akceptuję akceptujemy Regulamin usługi mLegitymacja studencka i przechodzimy do zgody na używanie przez aplikację aparatu. Po kliknięciu Dalej zostaniemy poproszeni o podanie kodu QR (kod ten należy skopiować lub przepisać z mUSOS), a w następnym kroku kodu aktywacyjnego (również należy go skopiować lub przepisać z mUSOS). Po zatwierdzeniu powinna wyświetlić się nasza mLegitymacja.

Na mLegitymacji będzie znajdować się nasze zdjęcie oraz podstawowe dane, jak: imię, nazwisko, data urodzenia, nr PESEL, wiek. Pojawi się także informacja o numerze legitymacji, dacie wydania, terminie jej ważności, a także rozwijana nazwa uczelni. W lewym górnym rogu znajduje się hologram w kształcie odpowiadającym Godłu Rzeczpospolitej Polskiej, a w prawym górnym rogu ruchomy element graficzny prezentujący biało-czerwoną flagę.

Instrukcja Aktywacji mLegitymacji za pośrednictwem USOSweb (dostępna dla wszystkich studentów UJ, w szczególności dla użytkowników telefonów z systemem iOS):

Po zainstalowaniu na telefonie mObywatela, należy otworzyć stronę:

https://www.usosweb.uj.edu.pl/kontroler.php?_action=dla_stud/studia/mlegitymacja/index

i kliknąć przycisk Zamów mLegitymację.

Ukaże się nam informacja o przetwarzaniu zamówienia na mLegitymacji oraz jego aktualnym statusie.

Po kilku minutach należy odświeżyć stronę USOSweba. Jeżeli mLegitymacja jest gotowa do pobrania powinna ukazać się strona z kodem QR oraz kodem aktywacyjnym.

Po uruchomieniu mObywatela, na środku ekranu klikamy przycisk „+”, po czym wybieramy mLegitymacja Studencka. Po zapoznaniu się krótkim opisem sposobu aktywacji mLegitymacji, klikamy przycisk Dalej. W kolejnym kroku przyciskiem Akceptuję akceptujemy Regulamin usługi mLegitymacja studencka i przechodzimy do zgody na używanie przez aplikację aparatu. Po kliknięciu Dalej zostaniemy poproszeni o podanie kodu QR (kod ten należy skopiować lub przepisać z mUSOS), a w następnym kroku kodu aktywacyjnego (również należy go skopiować lub przepisać z mUSOS). Po zatwierdzeniu powinna wyświetlić się nasza mLegitymacja.

Na mLegitymacji będzie znajdować się nasze zdjęcie oraz podstawowe dane, jak: imię, nazwisko, data urodzenia, nr PESEL, wiek. Pojawi się także informacja o numerze legitymacji, dacie wydania, terminie jej ważności, a także rozwijana nazwa uczelni. W lewym górnym rogu znajduje się hologram w kształcie odpowiadającym Godłu Rzeczpospolitej Polskiej, a w prawym górnym rogu ruchomy element graficzny prezentujący biało-czerwoną flagę.

W razie problemów z mLegitymacja prosimy o kontakt pod adres mlegitymacja@uj.edu.pl